Klímaváltás és világrendszer-váltás

prga   2019-10-30   Klímaváltás és világrendszer-váltás bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Klímaváltás és világrendszer-váltás

A klímaváltás témája felforgatja a világot

A Progress Alapítvány konferenciája

2019. november 12. 15.00-19.00 óra

Kossuth Klub, Budapest, Múzeum u. 7, 1088

A konferencia levezető elnöke: Balázs Péter

A klímaváltozás témája 2019 folyamán meglepő gyorsasággal került előtérbe a nemzetközi politikában és erőteljes vita alakult ki körülötte. A klímaváltozás kezelésének feladata a világrendszer intézményeinek az átalakulására vezetett, ami leginkább az EU példáján látható, de a klímaváltás hatásaként ez az intézményi váltás végigfutott az egész világrendszeren, így az USA és Kína klímapolitikáján is megmutatkozik. A klímaváltás gyors előtérbe kerülése kihatott a hazai politikai és szakmai vitákra, valamint a hivatalos magyar álláspont kialakítására is az EU 2030-as és 2050-ös stratégia tervezésében. A klímaváltás problémájának vizsgálata ezért az egész világrendszer-váltás keretében vizsgálható, mint az új multinacionális világrend kialakulásának első lépése.

15.00-16.30 Előadások:

Balázs Péter: EU 2030 – Tervek és vágyak