Civil hatalom – mit tehet a civil szféra a hazai közélet megújulásáért? MEGHÍVÓ

prga   2016-02-28   Civil hatalom – mit tehet a civil szféra a hazai közélet megújulásáért? MEGHÍVÓ bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Létezik, létezhet-e civil hatalom Magyarországon? Mi lehet a civil szektor szerepe a hazai közélet megújításában? Miben hasonló – és miben más a baloldali és a liberális felfogás civilekről, hatalomról, közéletről?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ a baloldali Progress Alapítvány és a liberális Republikon Intézet közös rendezvénye.

Időpont: 2016. március 10. (csütörtök) 16:00 óra

Helyszín: Hátsó Kapu, Budapest, Dohány utca 13.

15.45-16.00 Regisztráció

16.00-16.15 Köszöntő
Ágh Attila, a Progress Alapítvány kuratóriumi elnöke
Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke

16:15-15:45 Megnyitó előadások
Böcskei Balázs, tudományos segédmunkatárs, MTA TK PTI: Civilség 2010 után: új (anti)politikai “elit”?
Mikecz Dániel, kutató, Republikon Intézet: Civilek és politika – egy kutatás tanulságai

16.45-18.15 A civil szerep, a civil hatalom újradefiniálása – baloldali és liberális szempontból – kerekasztal-beszélgetés
Antal Attila, tanársegéd, ELTE ÁJK
Bíró-Nagy András, kutatási igazgató, Policy Solutions
Csaba Réka, programvezető, Republikon Intézet
Seres László, szerkesztő, újságíró, hvg.hu

A konferencián való részvétel ingyenes, előzetes regisztráció a republikon@republikon.hu címen lehetséges.