Civilek hatalma – Konferencia 2016. április 20-án

prga   2016-04-11   Civilek hatalma – Konferencia 2016. április 20-án bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A Méltányosság Politikaelemző Központ és a Progress Alapítvány közös konferenciát szervez a civil szervezetek szerepéről és hatalmáról a mai Magyarországon.

Az MPK és a Progress Alapítvány saját vitairatokat készített, készít a hazai civil szféra kapcsán, ezért egy konferencián is bemutatjuk közösen, hogy miképp látja a két Intézet a hazai civil világ állapotát, illetve lehetőségeit.

A konferencia illeszkedik a Progress Alapítvány által elindított közéleti vitasorozatba, amely a civilek hatalmával és a politikára való hatásával foglalkozik. A Progress Alapítvány jelenleg azon dolgozik, hogy megszervezzen egy olyan szerzőgárdát, amely 2016 őszére egy olyan kötettel jelentkezik, amely komplex módon vizsgálja meg a civilek hatalmát Magyarországon.

A projekt vitairata elérhető itt.

A projektről itt olvashat bővebben.

Időpont: 2016. április 20. (szerda) 15.00 – 17.00

Helyszín: Mozsár Kávézó, 1065 Budapest, Nagymező u. 21.

Előadások:

Zsolt Péter: Különböző civilek, különböző hatalom és kiszolgáltatottság

Tóth Fruzsina: Hétköznapi ellenállások

Antal Attila: Civilek, politikusok és a politikai felelősség

Szakács András: Államépítés és civil oktatás

A meghívó elérhető pdf-formátumban.