Kutatások

A Progress Alapítvány elkötelezett a demokrácia és az alapvető európai értékek mellett, rendezvényeit és projektjeit is ebben a szellemben szervezi. A Noran Libro Kiadó gondozásában, a Progress könyvek sorozatban rövid, olvasmányos kötetek jelennek meg. Ezek mellett tanulmányköteteket is publikál a kiadó és az alapítvány.

Az eddig megjelent tanulmánykötetek:

50 könyv, amit minden baloldalinak ismernie kell

A civilek hatalma

Mozgalmi társadalom

Neoliberális hegemónia Magyarországon

Előkészületben:

Változó világrend

2019-ben indítottuk útjára a Demokrácia-projektünket és az Európa-projektünket, amelyek abban mások, mint az eddigiek, hogy alapvető adatbázisokat (felméréseket, indexeket, szakirodalmakat) állítottunk össze ezekben a témakörökben. Bízunk abban, hogy ez az ingyenes és a hazai közegben egyedülálló adatbázis-szolgáltatás felkelti a hazai társadalomtudományi közeg érdeklődését.